Założenia programowe

"Zefirkowe Włóczykije" to innowacja prowadzona w naszym przedszkolu od 2018 roku, przez jedną z naszych nauczycielek, mgr. Renatę Podgórską, licencjonowanego przewodnika miejskiego.

W założeniu swym, innowacja ta ma na celu możliwość poznawania swojego miasta i regionu. Poznawanie historii swojego miasta i regionu, a jednocześnie aktywne spędzanie czasu ze swoimi bliskimi i kadrą przedszkolną, ma działanie integrujące. Wszyscy mają okazję poznać legendy i ciekawostki związane z ich miastem. Historia miasta jest poznawana za pomocą legend, prezentacji starych zdjęć oraz gier dydaktycznych. Podczas wycieczek dzieci poznają również świat przyrody ożywionej i nieożywionej oraz elementy małej architektury miejskiej. Uczestnicy wycieczek mają okazję na zapoznanie się z osobami ważnymi dla miasta. Podczas wycieczek, odwiedzane są miejsca kultu, urzędów i innych miejsc użyteczności publicznej. W czasie takich wyjść, dzieci mają okazję poznać odpowiednie wzorce zachowań społecznych.

Dodatkowymi czynnikami tej innowacji są:

• poszerzenie oferty edukacyjnej przedszkola
  • integracja dzieci, rodziców i kadry przedszkolnej
  • promocja aktywnego spędzania czasu wolnego wraz z rodzicami
  • promocja placówki w środowisku lokalnym