Historia

Przedszkole Publiczne nr 23 w obecnym budynku funkcjonuje od roku szkolnego 1967/1968. Wcześniej siedzibą przedszkola był nieistniejący już dziś budynek przy ulicy Kołłątaja 13. W październiku 2001 roku po rozstrzygnięciu ogłoszonego przez nas konkursu otrzymaliśmy nazwę "ZEFIREK".

Do realizacji zadań programowych przedszkole posiada sześć przestronnych, bogato wyposażonych sal dydaktycznych z przeległymi łazienkami, szatnię oraz ogród z zapleczem sportowym wybudowanym w ramach miejskiego programu małe boisko dla przedszkolaka "Gryfuś".

Posiadamy też dobrze wyposażone zaplecze kuchenne. Wszystkie posiłki przygotowywane są własnej kuchni, nie stosujemy półśrodków. Od roku szkolnego 2015/2016 nasze menu wzbogacamy  o posiłki przygotowywane w piecu konwekcyjno-parowym.

Od roku szkolnego 2006/2007 jesteśmy uczestnikami miejskiego programu wczesnego nauczania języków obcych. Wszystkie dzieci objęte są codziennymi zajęciami prowadzonymi w języku angielskim. Od roku szkolnego 2014/2015 wszystkie dzieci mają prowadzone dwa razy w tygodniu zabawy w języku niemieckim.

W roku szkolnym 2013/2014 zdobyliśmy certyfikat MEN "Szkoła w ruchu", a w roku szkolnym 2014/2015 certyfikat przedszkola promującego zdrowie - KIK 34 "Zachowaj równowagę".

Przedszkole jest współorganizatorem imprez o zasięgu miejskim:

• "Święto Konwalii" - Ogóplopolski Dzień Przedszkoli;
  • "Śmiech i zabawa to fajna sprawa" - miejska impreza sportowa;
  • "Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej Szkół i Przedszkoli Miasta Szczecina" Rejon i Przedszkola.

W ofercie programowej posiadamy zajęcia poszerzające podstawę programową, bezpłatne dla rodziców:

• umuzykalnienie z rytmiką dla wszystkich dzieci - miejski program wspierania zajęć dodatkowych;
  • zajęcia językowe dla wszystkich dzieci (język angielski, język niemiecki) - miejski program wspierania nauki języków obcych;
  • religia dla dzieci zgłoszonych przez rodziców;
  • Eko-przedszkolak - cykliczne zajęcia organizowane przez Klub Słowianin dla dzieci 5-6 letnich.

Przedszkole czynne jest w godzinach 6:00 - 17:00

(godziny pracy każdego roku dostosowywane są do  zgłoszonych potrzeb rodziców)